ФІЛОСОФСЬКО-АНТРОПОЛОГІЧНА ПРИРОДА ПЕДАГОГІКИ ДОБРА
DOI:
https://doi.org/10.20998/2078-7782.2018.4.02Ключові слова:
освітня діяльність, філософсько-антропологічна природа, педагогіка добра, особистісні риси, творчий потенціал, психологічна спрямованість, відповідальність.Анотація
Демократизація суспільного життя й подальший розвиток педагогічної теорії зумовили поширення гуманістичних тенденцій в освітній діяльності. Вони стали підґрунтям для підвищення уваги до проблем філософії освіти. Одним з його проявів стало поступове затвердження в теорії і практиці освіти ідей педагогіки добра. Ці ідеї ґрунтуються на філософсько-антропологічних аспектах освіти. Водночас вони є об’єктивним результатом поєднання завдань освіти з формування професійної компетентності студента та антропоцентризму як її прагнення максимальною мірою розкрити й розвинути його кращі особистісні риси і якості, сприяти реалізації його творчого потенціалу. Водночас опанування викладачем положеннями і нормами педагогіки добра вимагає наявності не тільки чіткої психологічної спрямованості на педагогічну діяльність та відповідного розвитку його особистісних якостей, але й уміння бачити в кожному студентові неповторну особистість. Це уміння має проявлятися у характері його спілкування зі студентами, у прагненні допомагати кожному з них в разі необхідності та у почутті своєї особистої відповідальності за їхню подальшу долю.
Посилання
Зязюн, І. А. (2000) Педагогіка добра: ідеали і реалії. К.: МАУП, 312 с.
Пономарьов, О. С. (2015) Безальтернативність педагогіки добра. Проблеми та перспективи формування національної гуманітарно-технічної еліти. Вип. 42 (46). С 27-36.
Пономарьов, О. С. (2015) Філософія педагогіки добра. Проблеми та перспективи формування національної гуманітарно-технічної еліти. Вип. 43 (47). Ч. 2. С 11-21.
Пономарьов, О.С., Гуревичов, М.М., Долгарєв, А. В. & Пазиніч, С. М. (2010) Професійна культура менеджера в умовах інноваційного розвитку : монографія. Х.: НТУ «ХПІ», 240 с.
Богомолова, А. С., Мельвиль, Ю.К. & Нарский, И.С. (1978) Современная буржуазная философия: учеб.пособие. М.: Высшая кола, 582 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: